sadsad x
asdasd
Kale Kilit Genel Merkezi’nin Sıradışı Yüzeylerinde Artstone İmzası!

Kale Kilit Genel Merkezi’nin Sıradışı Yüzeylerinde Artstone İmzası!

27 Mart 2022

Kale Endüstri Holding Genel Merkezi Bakırküre Mimarlık tarafından 9000 m2'lik alan üzerinde tasarlandı. Kale Kilit'in tüm ihtiyaç fonksiyonlarını karşılayan projede genel geçer ofis tasarımı ilkelerine radikal alternatifler sunuldu. Yapıda dev bir galeri boşluğuna kurgulanan resepsiyon, Room-in Room bölmelendirme sistemleri ile oluşturulan çalışma alanları, showroom, toplantı odaları ve tüm bu mahallerin sirkülasyonunu tanımlayan yeşil öğeler bulunuyor. Biyofilik tasarım anlayışının çalışma alanlarına adapte edildiği proje, bu bağlamda da bu tipolojinin mimari açıdan fikir öncülüğü eden tasarımları arasında yer alıyor.

Projenin koridor yüzeylerinde, showroom ve ofis alanının duvarında Artstone Yenilikçi Tasarım Serisi ürünlerinden Mayon’un doğal yaşamı yansıtan izlerinin yer yer kesilerek yeşil öğelerle doldurulmasıyla oluşturulan yüzeyler, Bakırküre ekibi tarafından iç mekanda yakalanan biyofilik prensibi pekiştiren en güçlü tasarımsal unsur oldu.

Artstone panellerinin mimari dokunuşlar ile canlı ve organik yüzeylere dönüştürülmesi, modern mimarinin malzeme odaklı sınırlarının mimarlar tarafından yıkılabileceği düşüncesini de tekrar gündeme getiriyor.

https://artstone.com/web/17-5336-1-1/artstone/haberler-tr/guncel/kale-kilit-genel-merkezinin-siradisi-yuzeylerinde-artstone-imzasi

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.